A A A

Dzień Bezpiecznego Kierowcy

 

To akcja którą od wielu lat organizujemy wspólnie z Fundacją Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny” w dniu 25 lipca 2012.

Akcja połączona jest z Apelem do Kierowców, który posyłam w załączniku. Chcemy m.in. poprzez media dotrzeć do jak największej liczby polskich kierowców!

Samą akcję „Dzień bez mandatu” planujemy przeprowadzić w Olsztynie na parkingu przy ul. Leonharda (naprzeciwko stacji Statoil) w dn. 25 lipca (środa) w godz. 10.00 – 12.00. Na początku odmawiając modlitwę do św. Krzysztofa i poświęcając zebrane w tym miejscu pojazdy wspomnimy wszystkich polskich kierowców – prosząc o ich bezpieczne podróże!

Wzorem lat poprzednich zapraszam do udziału w akcji, aby przemówić do sumień kierowców i wspierać bezpieczeństwo na drodze!

W dniu św. Krzysztofa - patrona kierowców (25. lipca) o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza święta za polskich kierowców i będą poświęcone pojazdy w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie, ul. Bajkowa 15; (Zebrane fundusze będą pomocą dla polskich misjonarzy w zakupie środków transportu, więcej na www.miva.pl)

 

Ks. dr Marian Midura
Krajowy Duszpasterz Kierowców