A A A

Dzień Bezpiecznego Kierowcy - po raz siedemnasty w Polsce


W niedzielę 24 lipca br. oraz w poniedziałek w dniu patrona kierowców - świętego Krzysztofa - 25 lipca - popłynęły do nieba modlitwy za wszystkich kierowców i uczestników ruchu drogowego: rowerzystów, pieszych, motocyklistów…
Ich przedstawiciele brali udział we Mszy świętej „O bezpieczeństwo na naszych drogach i opiekę św. Krzysztofa” - w Olsztynie w parafii Matki Bożej Fatimskiej.


- Apel Policji do wszystkich - skierował Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie - mł. insp. Wojciech Zajkowski.
Ze służb mundurowych aktywnie akcję wspierali inspektorzy z Inspekcji Transportu Drogowego z Olsztyna, funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego z Olsztyna i Ratownicy ze Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej FENI z Olsztyna.

W dniu 25 lipca br. odbyła się też akcja: „Dzień bez mandatu”

- na parkingu przy ul. Leonharda w Olsztynie kierowcy zatrzymani przez Policjantów, funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej oraz inspektorów Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Olsztynie - po odpowiednim pouczeniu przez Policjanta WRD - otrzymywali breloczki, książeczki kierowcy oraz przechodzili test na symulatorze dachowania z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego z Olsztyna oraz próbę pierwszej pomocy przy stoisku Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej FENI.

Niech za przyczyną św. Krzysztofa nasi kierowcy i wszyscy uczestnicy ruchu drogowego będą bezpieczni - dbając o przepisy ruchu drogowego i szanując wszystkich użytkowników dróg.
Serdecznie dziękuję wszystkim za udział i pomoc w promocji bezpieczeństwa na naszych drogach!


- ks. Marian Midura

Krajowy Duszpasterz Kierowców