A A A

Gietrzwałd - Msza święta za kierowców Warmii i Mazur i całej Polski

 

8 września 2013 r. w czasie uroczystości Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie o godz. 9.00 - jak co roku przy źródełku, które w 1877 roku pobłogosławiła w czasie objawień Matka Boża - odprawiona została Msza święta za kierowców z udziałem przedstawicieli wszystkich służb, które dbają o porządek na drogach i strzegą naszych bezpiecznych podróży. - Mszy świętej za Kierowców Warmii i Mazur i całej Polski przewodniczył ks. dr Marian Midura, Krajowy Duszpasterz Kierowców. Homilię wygłosił ks. Prałat Marian Matuszek - proboszcz parafii i Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie-Pieczewie, a koncelebrował ks. Adrian Bienasz z Ośrodka Caritas w Rybakach.

 

Razem z wieloma kierowcami we Mszy świętej uczestniczyli przedstawiciele służb:

- Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie na czele z Wojewódzkim Inspektorem Arturem Balem

- Funkcjonariusze Izby Celnej w Olsztynie na czele z Naczelnikiem Kazimierzem Radziszewskim

- Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Olsztynie na czele z Naczelnikiem panem Grzegorzem Szczęsnowiczem

- Funkcjonariusze Straży Granicznej z Kętrzyna

- Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie

- Straż Leśna Kudypy

- Strażacy Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej w Olsztynie - OSP z miejscowości Naglady

- Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Olsztynie

- Ratownicy Drogowi z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie

- Drogowcy i członkowie ich Rodzin

- Pan Stanisław Rozmianiec z Olsztyna ze swoim pięknym motorem reprezentował motocyklistów

 

Po Mszy świętej Apel do kierowców, pieszych i rowerzystów skierował Wojewódzki Inspektor Transportu Samochodowego pan Artur Bal. Następnie Krajowy Duszpasterz Kierowców odmówił modlitwę Zawierzenia Kierowców Pani Gietrzwałdzkiej a ks. Prałat Marian Matuszek poświęcił pojazdy wszystkich służb mundurowych ustawione z boku ołtarza. Długi czas trwało jeszcze święcenie kilku tysięcy pojazdów na parkingach wokół Sanktuarium w Gietrzwałdzie.

 

Akt zawierzenia kierowców Pani Gietrzwałdzkiej:

Zawierzamy Ci, nasza Matko, wszystkich kierowców, aby na trasach swojego pielgrzymowania zachowali mądrość Twojego widzenia spraw ludzkich. Wspomóż, aby zawsze chronili życie i pomagali innym. Wynagradzamy modlitwą za tych kierowców, którzy spowodowali cierpienia i śmierć. Zawierzamy Ci, Matko tych, co służą pomocą i uczą przezorności na naszych drogach. Zawierzamy Ci Maryjo, również wszystkich misjonarzy i ich podróże, po drogach i bezdrożach świata. Przyjmij Matko, nasze zawierzenie i modlitwę, spraw, abyśmy byli świadkami Ewangelii Jezusa, naszego Zbawiciela. Pani Gietrzwałdzka, wspomagaj nas na naszych drogach! Bądź nam zawsze Opiekunką i Orędowniczką!

 

Wszyscy kierowcy i ich pojazdy niech będą pobłogosławione: w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Pani Gietrzwałdzka, Święty Krzysztofie: módlcie się za nami!