A A A

III Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy

25 lipca 2008 r.

 

"W dniu św. Krzysztofa - patrona kierowców apelujemy o szczególną ostrożność i życzliwość na drodze".Krajowy Duszpasterz Kierowców Ksiądz dr Marian Midura i Krzysztof Hołowczyc ogłaszają po raz trzeci - dzień 25 lipca - Dniem Bezpiecznego Kierowcy. Zdaniem inicjatorów akcji dzień patrona kierowców, św. Krzysztofa, to najwłaściwsza data w kalendarzu, by zastanowić się nad swoim zachowaniem za kierownicą - zacząć jeździć rozważniej i bezpieczniej.

 

Organizatorzy akcji od lat aktywnie działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach. Ksiądz Midura z wielkim zaangażowaniem i sukcesami prowadzi akcję „Krzyś” promującą trzeźwość i życzliwość wśród kierowców oraz szereg innych akcji. Krzysztof Hołowczyc od lat znany jest ze swojego zaangażowania w sprawy bezpieczeństwa drogowego. Założona przez niego Fundacja Kierowca Bezpieczny jest jedną z najbardziej aktywnych organizacji działających na tym polu.

Obchody dnia Bezpiecznego Kierowcy, w ramach Tygodnia Św. Krzysztofa, zainaugurowane zostaną w warszawskim Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej - Mszą świętą za wszystkich kierowców (niedziela 20.07. godz. 12.00 - ul. Ostrobramska 72).

25 lipca (piątek) - Św. Krzysztofa - III Dzień Bezpiecznego Kierowcy w całym kraju apele do kierowców poprzez spoty radiowe; Warszawa - Rondo Dmowskiego, MIVA Polska, Policja WRD KSP - dzień bez mandatu, niespodzianki dla kierowców.

Ks. Marian Midura: Wiemy, jak niebezpiecznie jest na naszych drogach, jak wiele tragedii zdarza się codziennie.

 

W dniu św. Krzysztofa - patrona kierowców apelujemy o szczególną ostrożność i życzliwość na drodze.

 

Bezpieczeństwo na naszych drogach to jeden z najważniejszych problemów trapiących nasze społeczeństwo. Tysiące zabitych, dziesiątki tysięcy rannych to bezmiar ludzkich tragedii, któremu trzeba zapobiegać. Apeluję i proszę, aby w tym dniu każdy kierowca zrobił wszystko, by z jego powodu nie doszło do żadnego zagrożenia na drodze oraz okazywał szczególną życzliwość i szacunek dla innych użytkowników dróg.

Akcji towarzyszyć będzie kampania radiowa w stacjach lokalnych.


Patronami Dnia Bezpiecznego Kierowcy są: MIVA Polska i Fundacja Krzysztofa Hołowczyca "Kierowca Bezpieczny"