A A A

Kurso-Rekolekcje 24.10.2008

Dzięki Krajowemu Duszpasterzowi Kierowców ks. dr Marianowi Midurze, Akademii Jazdy Opel - Chevrolet oraz Akademii Jazdy Yamaha poraz kolejny odbyły się trzydniowe kurso-rekolekcje w ośrodku Caritas w miejscowości Rybaki nad jeziorem Łańskim koło Olsztyna.
Uczestnicy spotkania, które rozpoczęło się 24 października 2008 r. mogli m.in. wysłuchać konferencji poświęconych etyce kierowcy chrześcijanina, wziąć udział w jazdach sprawnościowych pojazdami terenowymi czy quadami.
Podczas kurso-rekolekcji nastąpiło również otwarcie Alei Bezpiecznego Kierowcy, Pieszego i Rowerzysty. Są to znaki drogowe przygotowane na podstawie rysunków Andrzeja Mleczki i przestróg dla kierowców od Krzysztofa Hołowczyca.
Aleja kończy się kapliczką pw. św. Krzysztofa.

Z kierowcami z całej Polski spotkali się m.in. instruktorzy Akademii Jazdy Opel – Chevrolet oraz Yamaha. Przygotowano jazdy na trolejach, czyli urządzeniach służących do nauki prawidłowej reakcji kierowcy na poślizg, autami z talerzem stewarta, a także pojazdami terenowymi i quadami.
Głównie funkcjonariusze Straży Leśnej doskonalili technikę jazdy. Właściwe nawyki komunikacyjne promował przedstawiciel Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji podinsp. Armand Konieczny.
W szkoleniu uczestniczyli również policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.
Przedsięwzięcie pobłogosławił Arcybiskup Metropolita Warmiński ks.dr Wojciech Ziemba.

Na polskich drogach rocznie ginie około 6000 osób. Na Warmii i Mazurach w ciągu 9 miesięcy 2008 roku w wypadkach drogowych zginęło 173 osoby.
Cenne są więc wszelkie inicjatywy sprzyjające bezpieczeństwu ruchu drogowego. Oprócz działań policji bardzo ważne jest promowanie bezpieczeństwa na drogach i edukacja w tym zakresie. Szkolenie, którzy przeszli kierowcy w podolsztyńskich Rybakach na pewno ubogaciło ich technikę jazdy i nauczyło zachowań w ekstremalnie trudnych warunkach drogowych.
Kolejny raz okazało się, że nie prędkość, ale precyzja i opanowanie za kierownicą gwarantują bezpieczne dotarcie do celu.
Ksiądz Marian Midura zapowiada, że przedsięwzięcie na stałe wejdzie do kalendarza imprez organizowanych w ośrodku Rybaki.


Spotkanie zakończyło się w niedzielę 26 października wspólnym obiadem.

Dziękujemy sponsorom imprezy:
GM Poland
MIBO Sp. z o.o.Olsztyn
RDLP Olsztyn
Yamaha Polska