A A A

Początek Tygodnia Bezpiecznego Kierowcy w Olsztynie!


Jak co roku przed świętem św. Krzysztofa patrona kierowców Duszpasterstwo Służby Celnej organizuje akcje na rzecz poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach. W tym roku po raz pierwszy obchodzony jest: „Tydzień Bezpiecznego Kierowcy” – chodzi o to aby w tym czasie zmieścić więcej akcji i happeningów w różnych miejscach w Polsce.


W poniedziałek 20 lipca br. przy ruchliwej trasie w Olsztynie przy ul. Leonharda zorganizowano olsztyński „Dzień bez mandatu” – kierowcy, którzy zostali zatrzymani przez Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego - z powodu małych przewinień otrzymali pouczenie od Policjanta następnie ksiądz kapelan SC poinformował, że cała akcja związana jest z dniem św. Krzysztofa patrona kierowców, następnie wręczył obrazek z „Dekalogiem Kierowcy” oraz zachęcił do koniecznego przestrzegania przepisów ruchu drogowego i to na każdej drodze i przez cały rok. Po czym kierowca został zaproszony do symulatora dachowania i symulatora zderzeń, które „udowadniają” kierowcy jak konieczne i bezcenne gdy idzie o życie i zdrowie jest zapinanie pasów bezpieczeństwa i to zarówno osób podróżujących na przednich fotelach jak i na tylnych!


Symulator zderzeń – czyli równia pochyła z fotelem na kółkach obsługiwany był przez funkcjonariuszy WZP z Izby Celnej w Olsztynie i w sposób bardzo dokładnie kierowcy otrzymywali pouczenia o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa, a po próbie na tym symulatorze każdy zapewniał, że na 100% - zawsze będzie zapinał pasy i innych pilnował, aby tego przestrzegali!


Fundacja „Kierowca Bezpieczny” propagowała też akcję „Zarycz dla bezpieczeństwa” – przy tym wszystkim biorącym udział wręczano alkotesty! W akcji wzięli czynny udział Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Olsztynie, Inspektorzy z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego i Funkcjonariusze Wydziału Zwalczania Przestępczości Izby Celnej w Olsztynie z kapelanem ks. kom. Marianem Midurą.


Dzięki licznie przybyłym przedstawicielom mediów: Telewizji, Radia i Prasy – informacja o akcji, zdjęcia i apel do kierowców o bezpieczną i zawsze po trzeźwemu jazdę został przekazany do tysięcy kierowców w całym kraju!
Zapraszamy wszystkich do bezpiecznego i zawsze zgodnego z przepisami poruszania się po drogach i ulicach a św. Krzysztofa niech nas w tym wspiera!

Więcej na: www.miva.pl

 

Zapraszam bo obejrzenia wiadomości w TVP Olsztyn