A A A

Uroczystości w Gietrzwałdzie 2012

Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i Krajowy Duszpasterz Kierowców zaprosili Służby Mundurowe Warmii i Mazur na uroczystą Mszę świętą za kierowców.

Co roku w ramach uroczystości wielkiego odpustu w Gietrzwałdzie są modlitwy za kierowców. było to 9 września 2012 r. o godz. 9.00 w Gietrzwałdzie przy źródełku. Mszę świętą z prośbą o Boże błogosławieństwo i bezpieczne podróże dla wszystkich kierowców - szczególnie tych ze służb mundurowych i członków ich Rodzin - odprawił ks. dr Marian Midura, a ks. Jerzy Kraśnicki z Warszawy - dyrektor MIVA Polska wygłosił okolicznościową homilię.

Apel do Kierowców, od polowego ołtarza skierował nadinspektor Józef Gdański - Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie. Szczególną troską tej wspólnej wielkiej modlitwy było wsparcie wszystkich Służb pracujących na naszych drogach: Policji, Straży Pożarnej, Ratownictwa Medycznego, Inspekcji Transportu Drogowego, Służb Drogowych jak również Służby Celnej, Straży Granicznej, Straży Miejskiej, Żandarmerii Wojskowej, WORD. Funkcjonariusze z Izby Celnej w Olsztynie poprowadzili czytania i modlitwę wiernych.

Oficjalnie w uroczystościach brali udział:

Komendant Wojewódzki Policji - gen. Józef Gdański, płk Jarosław Kowalkowski - komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, nadkom. Kazimierz Radziszewski, Naczelnik Wydziału Logistyki IC w Olsztynie i wysocy funkcjonariusze z pozostałych Służb Mundurowych.

Najpierw poświęcono pojazdy służb mundurowych i jedyny przy ołtarzu motocykl pracownika wydziału Logistyki IC w Olsztynie pana Stasia, a następnie tysiące pojazdów na gietrzwałdzkiej błoniach.