A A A

VIII Dzień Bezpiecznego Kierowcy 2013

Już po raz ósmy Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura i Krzysztof Hołowczyc, Fundacja Kierowca Bezpieczny ogłaszają 25. lipca Dniem Bezpiecznego Kierowcy.

 

W Dniu Św. Krzysztofa, patrona kierowców, apelują o ostrożną i rozważną jazdę na co dzień, aby wszystkim po polskich drogach podróżowało się bezpiecznie.

 

W dniu 25 lipca w Mielcu na trasie wyjazdowej na Tarnów (przy stacji Orlen) zostanie przeprowadzona akcja „Dzień bez mandatu”, organizowana przy udziale Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Grupy Mobilnej WZP z Izby Celnej w Przemyślu, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego z Rzeszowa i MIVA Polska.

 

Kierowcy, którzy popełnią drobne wykroczenia zamiast mandatu wezmą
udział w próbie na symulatorach zderzeń i dachowania, mającym uświadomić, jak ważne jest zapinanie pasów przed podróżą - symulatory użycza partner akcji Instytut Transportu Samochodowego. Kierowcy zostaną pouczeni też przez księdza, który następnie wręczy im „10 przykazań kierowcy”. Przedstawicie MIVA Polska wręczać będą gadżety związane z tematyką bezpieczeństwa ruchu drogowego.


Akcja „Dzień Bezpiecznego kierowcy jest jednym z elementów XIV Tygodnia Św. Krzysztofa, który dzięki MIVA Polska obchodzony jest w całym kraju pod hasłem poprawy bezpieczeństwa na drogach i pomocy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu więcej na www.miva.pl).

Tydzień św. Krzysztofa jest odpowiednią okazją, by w duchu chrześcijańskiej troski podczas parafialnego poświęcenia pojazdów i błogosławieństwa kierowców, gorąco apelować i prosić wszystkich zmotoryzowanych o tak potrzebną większą rozwagę na drodze, o roztropną i bezpieczną jazdę, o większy szacunek do siebie nawzajem podczas podróży i na drogach. Niech nie zabranie modlitwy w intencji wszystkich kierowców i podróżujących! Pamiętajmy, że w tej modlitwie zawsze uczestniczą misjonarze i misjonarki z całego świata, szczególni Ci, którzy dzięki MIVA mają do dyspozycji pojazdy mechaniczne. Każda pierwsza sobota miesiąca jest zawsze szczególnym dniem, w którym misjonarze w łączności z MIVA Polska modlą się – prosząc o bezpieczne podróże wszystkich kierowców i dobroczyńców MIVA.

 

Tegorocznym obchodom Dnia Bezpiecznego Kierowcy towarzyszyć będzie ogólnopolska kampania radiowa, w której ks. dr Marian Midura i Krzysztof Hołowczyc zachęcają wszystkich do szczególnie ostrożnego i trzeźwego poruszania się po polskich drogach, w duchu życzliwości dla drugiego człowieka.


Dn. 25 lipca (czwartek) br. w dniu św. Krzysztofa o godz. 7.00 w parafii Ducha Świętego w Mielcu przy ul. Pisarka 16 zostanie odprawiona Msza Św. za polskich kierowców i wszystkich podróżujących. Serdecznie zapraszają: ks. Proboszcz Waldemar Ciosek, ks. Marian Midura i ks. Jerzy Kraśnicki z Krajowego Duszpasterstwa Kierowców.