A A A

XIV Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy

25 lipca 2019

XIV Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy

Już po raz czternasty Krajowy Duszpasterz Kierowców: ks. podinsp. dr Marian Midura, Krzysztof Hołowczyc, Fundacja Kierowca Bezpieczny ogłaszają:

 

25. lipca: Dniem Bezpiecznego Kierowcy

 

W Dniu Św. Krzysztofa, patrona kierowców, apelują o ostrożną i rozważną jazdę na co dzień, aby wszystkim po polskich drogach podróżowało się bezpiecznie!

W parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Zagórzu: Uroczystość rozpocznie się modlitwą zawszystkich kierowców o bezpieczeństwo w ruchu drogowym - godz. 11:00 w kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika w Zagórzu. Mszy św. przewodniczył będzie Metropolita Przemyski Abp Adam Szal, który następnie udzieli błogosławieństwa kierowcom oraz dokona obrzędu świecenia pojazdów.

Modlitwom w intencji kierowców będą towarzyszyć działania, których celem jest troska o bezpieczeństwo na naszych drogach - troska o zdrowie i życie ludzkie, bezpośrednie wpływanie na świadomość komunikacyjną społeczeństwa, a także propagowanie trzeźwej i bezpiecznej jazdy.

 

- „Apelujemy do wszystkich kierowców i prosimy o kulturalną, ostrożną i bezpieczną jazdę! Do wszystkich uczestników ruchu - o poszanowanie dla życia, bo jest ono darem Bożym! Wówczas też będziemy mogli liczyć na opiekę patrona kierowców św. Krzysztofa, dzięki której to opiece każda podróż okaże się bezpieczna i bezpiecznie wrócimy do domu. Kierujmy się miłością na drogach! Św. Krzysztofie - módl się za nami!

Nowy Zagórz, 25 lipca 2019 r.

 

godz. 11:00 Msza święta pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego Abp. Adama Szala (kościół pw. św. Józefa Rzemieślnika w Zagórzu, ul. Krucza 110, 38-540 Zagórz)

 

godz. 12:00 Modlitwa Anioł Pański w intencji: kierowców, o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, za ofiary wypadków i za zmarłych funkcjonariuszy
- Apel do Kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego
- Poświęcenie figury św. Krzysztofa - patrona podróżnych i kierowców
- Poświęcenie pojazdów przejście na plac szkolny - SP nr 2 w Zagórzu przy ul. Wolności 10 godz. 13:00 Rozpoczęcie pikniku bezpieczeństwa ruchu drogowego, odczytanie Dekalogu Kierowcy
- pokazy na stanowiskach profilaktycznych z symulatorem dachowania i symulatorem zderzeń;
- pokazy ratownictwa drogowego;
- pokazy sprawnościowe, pomoc przedmedyczna;
- edukacyjne pokazy dotyczące bezpieczeństwa w ruch drogowym;
- inne atrakcje

 

godz. 13:00 - Akcja Dzień bez mandatu - WRD KW Policji w Rzeszowie

 

Ks. podinsp. dr Marian Midura

Krajowy Duszpasterz Kierowców

tel. kom. 608 005 777