A A A

XVI Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę

Jasna Góra, 12/13 maja 2017

 

MIVA Polska i Krajowe Duszpasterstwo Kierowców wraz z Ojcami Paulinami z Jasnej Góry zapraszają na 16. Ogólnopolską Pielgrzymkę Kierowców do naszego Narodowego Sanktuarium Matki Bożej w Częstochowie w sobotę 13 maja 2017.

Jest to wydarzenie w ramach ogólnopolskiego programu rocznego KEP i wyraz duszpasterskiej troski o poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.
Tegoroczna pielgrzymka będzie się odbywać w dniu 100 - Jubileuszu objawień w Fatimie, a także w roku Jubileuszu 300-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Do tych wydarzeń nawiązuje hasło pielgrzymki: "W Maryi Pomoc i opieka na drogach"

W programie:


Piątek, 12.05.2017
21:00 – Apel Jasnogórski z udziałem Kierowców pod przewodnictwem Krajowego Duszpasterstwa Kierowców i MIVA Polska


Sobota, 13.05.2017
10:30 – Czuwanie modlitewne Kierowców przed Obrazem Jasnogórskim
11:00 – Msza św. w kaplicy Obrazu Jasnogórskiego w intencji wszystkich kierujących pojazdami i podróżujących oraz w intencjach poleconych przez Dobroczyńców i Przyjaciół MIVA
12:15 – Poświęcenie pojazdów na dziedzińcu i na parkingach Jasnej Góry
13:30 – Droga Krzyżowa na wałach jasnogórskich w intencji ofiar wypadków drogowych.

Ofiarujmy nasze pielgrzymowanie w intencji Kierowców i wypraszajmy u tronu Maryi Królowej Polski bezpieczne podróże dla wszystkich!

W Pielgrzymce biorą udział nie tylko kierujący pojazdami i duszpasterze kierowców, ale także ludzie bezpośrednio odpowiedzialni i związani z bezpieczeństwem ruchu drogowego, kierowcy rajdowi, motocykliści oraz misjonarze.

Misjonarze przybywają, aby podziękować kierowcom za udział w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy i pomoc na rzecz misyjnych środków transportu. Jako wyraz swojej wdzięczności misjonarze ofiarowują swoją serdeczną modlitwę i pielgrzymowanie na Jasną Gorę by wypraszać bezpieczne podróże dla wszystkich.

W czasie pielgrzymki jako votum Matce Bożej zostanie złożona Księga Wdzięczności MIVA zawierająca zdjęcia zakupionych pojazdów w 2016 roku i podziękowania od misjonarzy. Przekazana też będzie pomoc od Kierowców i Przyjaciół MIVA na rowery dla katechistów Republice Środkowej Afryki i w Ghanie.

W czasie drogi krzyżowej na wałach naszą modlitwą otoczymy ofiary wypadków drogowych, szczególnie tych, którzy zginęli na drogach na przestrzeni ostatniego roku.

Ks. Marian Midura, Krajowy Duszpasterz Kierowców Ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska, Zastępca Krajowego Duszpasterza Kierowców