A A A

Zakończenie Ogólnopolskiego Tygodnia Św. Krzysztofa

1 sierpnia  w Kościele p.w. Chrystusa Odkupiciela Człowieka, przy  ul. Wyszyńskiego w Olsztynie, odbyła się Msza Święta w intencji kierowców Warmii i Mazur i wszystkich Służb pracujących na drogach, która kończyła obchody tygodnia Św. Krzysztofa – patrona kierowców. Mszy świętej przewodniczył Krajowy Duszpasterz Kierowców i kapelan Służby Celnej w Olsztynie – ks. dr Marian Midura a homilię wygłosił i pojazdy poświęcił – dyrektor MIVA Polska ks. Jerzy Kraśnicki.

 

Gośćmi specjalnymi byli pan Andrzej Łupina, były ambasador w Kongo i Senegalu; pani Bernadeta Ćwiklińska-Rydel, naczelnik Wydziału Prewencji KM Policji w Olsztynie; inspektor Robert Zalewski, naczelnik WRD KW Policji w Olsztynie; Ryszard Chudy, wicedyrektor Izby Celnej w Olsztynie; funkcjonariusze Służby Celnej, Grup Mobilnych i Policjanci Ruchu Drogowego.

 

Po Mszy św. Fundacja Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny”, Wydział Ruchu Drogowego KW Policji w Olsztynie oraz Izba Celna w Olsztynie, otrzymali od Michała Kopackiego, prezesa Fundacji „KRZYŚ – trzeźwy i życzliwy kierowca” - Certyfikat Złotego „Krzysia”. Jest to wyraz wdzięczności dla za działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Po Mszy św. każdy chętny mógł sprawdzić na własnej skórze jak zachowuje się ciało człowieka w samochodzie, który dachuje i jak odczuwane jest zderzenie z innym obiektem. Można też było posiedzieć w samochodach służbowych i motocyklach Policji i Służby Celnej. Symulatory udostępnił Instytut Transportu Samochodowego z Warszawy.

 

W ciągu całej niedzieli zbierano też fundusze na rzecz MIVA Polska – pomocy w zakupie misyjnych środków transportu, które złożyli olsztyńscy kierowcy jako podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry, za jazdę bez wypadków!